начало

Край на чакането: България е в Шенген и по суша от 1 януари Край на чакането: България е в Шенген и по суша от 1 януари

Упълномощаване от две лица

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Упълномощаване от две лица

Мнениеот Упъломощител » 27 Сеп 2004, 16:27

Може ли две лица да упълномощят трето лице за едни и същи действия само с едно пълномощно или трябва двамата упълномощители да дадат две отделни пълномощни?
Упъломощител
 

Re: Упълномощаване от две лица

Мнениеот Galla » 27 Сеп 2004, 16:34

razbira se 4e e vazmojno v edno palnomo6tno
Galla
 

Re: Упълномощаване от две лица

Мнениеот Dosta_Zamislen » 27 Сеп 2004, 16:41

Представителство е ясно уредено от разпоредбите на ЗЗД.Никъде в закона няма изрична забрана две лица да упълномощят трето лице за едно и също нещо.
Dosta_Zamislen
 

Re: Упълномощаване от две лица

Мнениеот Dosta_Zamislen » 27 Сеп 2004, 17:05

Съ следните уговорки
- Упълномощаването за сключване на договори, за които законът изисква особена форма, трябва да бъде дадено в същата форма.Ако договорът трябва да бъде сключен в нотариална форма, упълномощаването може да бъде направено и писмено с нотариално заверен подпис.
- Представителят не може да договаря от името на представляваните нито лично със себе си, нито с друго лице, което той също представлява, освен ако представляваният е дал съгласието си за това.
Упълномощителят има право винаги да оттегли пълномощието, а пълномощникът - да се откаже от него. Отказването от това право от страна на упълномощителя или пълномощника е недействително.
-Обемът на представителната власт на пълномощника спрямо третите лица се определя според това, което упълномощителите са изявили.
- Ако представителят и лицето, с което той договаря, се споразумеят във вреда на представляваните, договорът не произвежда действие за представляваните.
- Пълномощието се прекратява с оттеглянето му или с отказването от него, със смъртта на упълномощителя или на пълномощника, или с поставянето им под запрещение, а когато упълномощител или пълномощник са юридически лица - с прекратяването им.
Прекратяването на пълномощието не може да се противопостави на трети лица, които добросъвестно са договаряли с пълномощника, освен ако прекратяването е подлежало на вписване и то е било извършено.
Dosta_Zamislen
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


cron